هازال کایا بازگیر مشهور ترکیه ای آشپز شد| ویکی پدیا فارسی

هازال کایا بازگیر مشهور ترکیه ای آشپز شد

عنوان : هازال کایا بازیگر توانمند ترکیه ای آشپز شد

 دراین مقاله تفریح و سرگرمی  در مورد خبری جالب و غیر باورکردنی ,بازیگر معروف ترکیه ای بازیگری را رها کرد و به آشپزی روی آورده است.

“هازال کایا” طرفداران خود را با این خبر که قصد افتتاح رستوران و کناره گیری از دنیای هنر را دارد غافلگیر کرده است.

این بازیگر معروف ترکیه ای همه را شگفت زده کرد بازیگری را کنار گذاشت و آشپز شد! وی با بازی در سریال “عشق ممنوع” در کشورهای عربی شناخته شده که این سریال در سال 2008 بیشترین مخاطب را در این کشورها به خود جذب کرده استهازال کایا اینک دورۀ آشپزیِ یکی از هتل ها را سپری می کند که برایش حدود 17 هزار لیرۀ ترکیه (نزدیک به 5700 دلار آمریکا) هزینه برداشته است.

وی که پیش تر یکی از سریال هایش به نام “مارال” به دلیل عدم توفیق در جلب رضایت بینندگان توقیف شده بود هنگام آشپزی و در جواب خبرنگاران به گفتن این جمله اکتفا کرده است که: همه چیز خوب است.

هازال کایا در یک خانواده طبقه بالا در شهر غازی عینتاب ترکیه در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ به دنیا آمد. او در دبیرستان ایتالیایی در استانبول درس خواند و در سال ۲۰۰۹ فارغ التحصیل شد. او هم اکنون در استانبول درس می خواند.

پدر و مادرش هر دو وکیل هستند و وقتی او هفت ساله بود از هم جدا شدند. او به عنوان یک کودک هفت ساله که ویولن و باله می آموخت به دنیای هنر وارد شد. او همچنین عاشق رقص تانگو است و دوست دارد مهارت هایش را افزایش دهد. او به زبان ترکی ( زبان مادری) صحبت می کند و همچنین انگلیسی و ایتالیایی روان، و در حال یادگیری زبان چهارمش ، آلمانی ، است.

منتو فان در در لینک زیر ویدئوهای جالب ودیدنی برای شما آماده کرده است،این ویدئوها را از دست ندهید.

ویدئو در یوتیوب

ویدئو در آپارات